Generowanie treści oparte na sztucznej inteligencji

Generowanie treści oparte na sztucznej inteligencji w branży farmaceutycznej: rewolucja zgodna z HWG

SBI Blog KI Content Generierung 1920x1080

Czas czytania 5 minut

W dzisiejszym szybko zmieniającym się cyfrowym świecie atrakcyjne treści to coś więcej niż tylko modne hasło. To kluczowy element skutecznej strategii marketingowej. Sztuczna inteligencja (AI), taka jak ChatGPT OpenAI, oferuje tutaj ogromny potencjał.

Jednocześnie branża farmaceutyczna stoi przed szczególnym wyzwaniem, jeśli chodzi o generowanie treści zgodnie z niemiecką ustawą o reklamie leków (HWG).

W tym artykule zabierzemy zarówno początkujących, jak i zaawansowanych czytelników w podróż, aby dowiedzieć się, w jaki sposób generowanie treści oparte na sztucznej inteligencji rewolucjonizuje branżę i jak narzędzia specyficzne dla branży farmaceutycznej, takie jak SmileGPT Kopilot treści, mogą zaoszczędzić wiele czasu i zasobów.

Rozwój treści w cyfrowej branży farmaceutycznej dzięki AI

Rola sztucznej inteligencji 

Wprowadzenie technologii sztucznej inteligencji, w szczególności dużych modeli językowych (LLM), zasadniczo zmieniło sposób generowania i personalizacji treści. Zdolność do tworzenia tekstów podobnych do ludzkich umożliwia bezprecedensową skalowalność i jakość.

Perspektywa przemysłu farmaceutycznego

Jednocześnie firmy farmaceutyczne wciąż nie są pewne, w jaki sposób mogą wykorzystać te technologie, ponieważ nadal podlegają surowym wymogom niemieckiej ustawy o reklamie leków (HWG). W branży farmaceutycznej HWG to nie tylko prawo, ale przewodnik po etycznym i odpowiedzialnym marketingu. Wyzwanie związane z generowaniem treści, które są zarówno angażujące, jak i zgodne z prawem, jest wysokie. Sztuczna inteligencja szybko tworzy treści, ale często nie jest jasne, w jakim stopniu np. ChatGPT jest zgodny z przepisami prawa.

Jak sztuczna inteligencja umożliwia generowanie treści

Algorytmy i maszyny LLM

Dzięki złożonym algorytmom i ogromnym ilościom danych, LLM są w stanie tworzyć teksty, które brzmią jak ludzkie.

Ale jak dokładnie to działa?

LLM wykorzystują sieci neuronowe, które rozpoznają struktury ludzkiej mowy. Analizują one dane tekstowe, uczą się wzorców, a następnie tworzą treści odpowiadające tym wzorcom.

Dzięki odpowiedniemu szkoleniu firmy farmaceutyczne mogą generować treści, które są nie tylko atrakcyjne, ale także zgodne z surowymi przepisami HWG.

Zrozumienie języka naturalnego

Prawdziwa magia sztucznej inteligencji polega na zrozumieniu języka naturalnego. Analizując kontekst i semantykę, systemy AI mogą generować treści wykraczające poza zwykłe słowa. Rozumieją znaczenie kryjące się za słowami i mogą tworzyć treści, które są autentyczne i angażujące.


Dla branży farmaceutycznej, w której komunikacja jest złożona i często charakteryzuje się wymogami regulacyjnymi, ta zdolność jest nieoceniona. Umożliwia firmom przekazywanie wiadomości w sposób dokładny i zgodny z przepisami, bez utraty kreatywności.

Korzyści z treści opartych na sztucznej inteligencji dla firm farmaceutycznych

Personalizacja

Personalizacja treści jest niezbędna w nowoczesnym marketingu. Technologia AI umożliwia firmom farmaceutycznym dostosowanie komunikatów do indywidualnych potrzeb. Od nowych treści na stronie internetowej, lepszych kopii produktów, spersonalizowanych wiadomości e-mail po ukierunkowane kampanie reklamowe - możliwości są ogromne.

Skalowalność

W branży farmaceutycznej tworzenie treści spełniających określone wymogi prawne może być czasochłonne. Dzięki zaawansowanym algorytmom LLM firmy mogą generować duże ilości wysokiej jakości treści w rekordowym czasie.

Zgodność i dokładność

Zgodność z HWG nie podlega negocjacjom w branży farmaceutycznej. Oparte na sztucznej inteligencji algorytmy LLM, przeszkolone specjalnie dla branży farmaceutycznej, pomagają firmom tworzyć treści, które są zarówno kreatywne, jak i zgodne z przepisami.

Wyzwania i kwestie etyczne związane z treściami opartymi na sztucznej inteligencji dla firm farmaceutycznych

Kontrola jakości

Automatyzacja generowania treści przez sztuczną inteligencję nie jest pozbawiona wyzwań. Kontrola jakości może być złożona, zwłaszcza jeśli wygenerowane treści muszą spełniać określone wymagania HWG.

Ochrona danych

Ochrona danych ma kluczowe znaczenie w przemyśle farmaceutycznym. Wykorzystanie sztucznej inteligencji musi być dokładnie monitorowane, aby zapewnić, że wrażliwe dane osobowe nie są wykorzystywane.

Kwestie specyficzne dla branży farmaceutycznej

Zgodność z HWG i innymi szczegółowymi przepisami wymaga starannego rozważenia i wdrożenia. Wykorzystanie sztucznej inteligencji w branży farmaceutycznej musi być starannie zaplanowane i stale monitorowane, aby zapewnić, że cała zawartość spełnia wymogi prawne.

SmileGPT Kopilot treści - innowacyjne podejście dla cyfrowego przemysłu farmaceutycznego


W samym środku szybkiego rozwoju AI w branży farmaceutycznej, Smile.BI opracował innowacyjne podejście z SmileGPT Kopilot treści. Produkt ten pomaga marketerom farmaceutycznym generować treści zgodne z prawem za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Ale jak to działa?

Jak to działa

SmileGPT Kopilot treści wykorzystuje wiodącą pozycję Smile.BI na rynku cyfrowych danych farmaceutycznych do generowania treści, które są zarówno przyjazne dla użytkownika, jak i zgodne z prawem.

Dzięki inteligentnemu połączeniu danych Smile.BI z logiką LLM, marketerzy mogą tworzyć treści, które spełniają zarówno wymagania HWG, jak i wewnętrznych działów prawnych i zgodności.

Zalety Kopilota treści SmileGPT:

 • Szybkość: treści mogą być tworzone w ułamku sekundy za pomocą zaledwie kilku kliknięć, bez utraty jakości.
 • Zgodność z prawem: Unikalna architektura systemu gwarantuje zgodność z HWG.
 • Elastyczność: od opisów produktów, treści stron internetowych, tekstów Amazon po kompletne kampanie marketingowe, Kopilot treści SmileGPT oferuje wszechstronne rozwiązanie.

Porównanie narzędzi AI dla firm farmaceutycznych

ChatGPT

ChatGPT szturmem zdobył świat od grudnia 2022 roku. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi czatu jest bardzo przystępny dla początkujących.

 • Słabe strony: Nie jest specjalnie dostosowany do przypadków użycia B2B; może być niespójny w tworzeniu treści.
 • Mocne strony: Wszechstronny; zintegrowany z wieloma aplikacjami; dostępny dla początkujących.

CopyAI

CopyAI to szeroko stosowane oprogramowanie do pisania ze sztuczną inteligencją. Dzięki ponad 90 narzędziom do pisania treści i copywritingu, narzędzie to jest używane przez ponad 1 milion użytkowników.

 • Mocne strony: Wszechstronność z wieloma szablonami dla różnych typów treści; duża baza użytkowników.
 • Słabe strony: Być może nie koncentruje się na branży farmaceutycznej. 

Article Forge

Article Forge specjalizuje się w generowaniu treści SEO w mniej niż minutę. Korzystając z technologii głębokiego uczenia się, generuje artykuły z odpowiednimi podtytułami, obrazami, filmami i linkami.
 • Mocne strony: Szybkie tworzenie; koncentracja na SEO; intuicyjna obsługa.
 • Słabe strony: Brak konkretnych narzędzi dla branży farmaceutycznej.

Writesonic

Writesonic ma na celu pisanie tekstów, które angażują czytelników i zwiększają sprzedaż oraz ruch w firmie.

 • Mocne strony: Koncentracja na copywritingu; wsparcie dla długich tekstów; narzędzie do sprawdzania gramatyki.
 • Słabe strony: Być może mniej dostosowany do specyficznych wymagań branży farmaceutycznej.

SmileGPT

SmileGPT to jedyne narzędzie zaprojektowane specjalnie dla branży farmaceutycznej. Generuje treści za pomocą jednego kliknięcia i sprawdza zgodność z HWG.

 • Mocne strony: Specjalnie dla branży farmaceutycznej; kontrola zgodności z HWG.
 • Słabe strony: Mniej wszechstronne niż narzędzia ogólne.


Podsumowanie i porównanie:

SBI_Blog_AIDrivenContent_Tab1


Niniejszy przegląd zawiera porównanie dostępnych narzędzi i umożliwia firmom farmaceutycznym wybór najlepszej opcji dla ich konkretnych potrzeb.

Przyszłość i perspektywy generowania treści opartych na sztucznej inteligencji w branży farmaceutycznej

Przyszłość generowania treści opartych na sztucznej inteligencji w branży farmaceutycznej rysuje się w jasnych barwach. Dzięki coraz bardziej zaawansowanym modelom i algorytmom, jakość treści będzie nadal rosła, podobnie jak szybkość i skalowalność.

Kopilot treści SmileGPT to dopiero początek. W samym Smile.BI tworzonych jest wiele innych copilotów, o których wkrótce będziemy mogli powiedzieć więcej. Oczywiste jest bowiem, że wyjątkowe wyzwania i możliwości branży farmaceutycznej wciąż oferują duży potencjał.

Generowanie treści oparte na sztucznej inteligencji jest tutaj na stałe. Jego znaczenie w branży farmaceutycznej będzie nadal rosło. Dzięki ramom regulacyjnym HWG i ciągłej potrzebie personalizacji i skalowania treści, produkty takie jak SmileGPT Kopilot treści oferują innowacyjne rozwiązanie.

Smile.BI GmbH
Sonnenstraße 14
80331 München
Telefon +49 89 242156500

info@smile.bi